Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/obserwatortl/ftp/www/piaskownica/wp-content/themes/betheme/functions/theme-woocommerce.php on line 153
Od podręcznika, przez digital do sztucznej inteligencji, czyli dokąd zmierza edukacja ·
Surferzy Wiedzy #3 Teoria strun, czyli e-learning z gitarą w ręku
5 kwietnia 2018
Wykorzystanie sztucznej inteligencji i algorytmów w projektach edukacyjnych
10 kwietnia 2018

Od podręcznika, przez digital do sztucznej inteligencji, czyli dokąd zmierza edukacja

W którym miejscu znajduje się edukacja? Jakie możliwości posiadamy, a co czeka nas za kilkanaście lat?

O przyszłości edukacji, a więc między innymi o machine learning i sztucznej inteligencji, opowiedział Adrian Milnikel. Adrian był naszym gościem podczas seminarium „EdTech – daj się ponieść technologicznej fali!„, gdzie zdradził jak działają systemy wspomagające proces nauczania.

Obecnie dostęp do edukacji posiada każdy z nas, choć dobrze wiemy, że nie zawsze tak było. Przez wiele lat dostęp do niej mieli tylko uprzywilejowani. Na początku byli to mnisi, a następnie arystokracja. Dzisiaj dostęp do niej ma każdy, ale czy to znaczy, że możemy opanować już bez problemu wszelkie zagadnienia?

W XXI wieku, dzięki nowym technologiom, uczyć możemy się wszędzie. Edukacja zaczyna się transformować, powstają aplikacje, platformy e-learningowe i inne narzędzia, które pomagają nam w nauce języków, matematyki oraz wielu pozostałych dziedzin w dowolny, często dla wielu ciekawszy od tradycyjnego, sposób. Dlaczego ciekawszy? Przede wszystkim dlatego, że uwzględnia indywidualne predyspozycje każdego ucznia i potrafi wyciągnąć z tego wnioski, poprawiając samą metodę nauczania, co bezpośrednio przekłada się na wyniki oraz sam proces.

Adrian wyszedł z twierdzeniem, że sztuczna inteligencja zautomatyzuje edukację, a ściślej – już to robi. Podczas wystąpienia przedstawił najciekawsze zastosowania sztucznej inteligencji w nauce. Między innymi system potrafiący dostosować się do Twoich potrzeb, poprzez analizę predyspozycji. Obecnie maszyny potrafią ocenić słabe punkty danego szkolenia, argumentując je, aby w następnym kroku wyeliminować błędy i polepszyć dany kurs.

„Docelowo rozwój sztucznej inteligencji dopchnie nas do punktu, w którym będziemy mogli wszystko” – Adrian Milnikel

Wysłuchaj prelekcji, dowiedz się kim jest sztuczny nauczyciel i co należy do jego zadań oraz jaką przyszłość czeka tych z krwi i kości? Jak roboty mogą pomóc w nauce? Zobacz nagranie z wystąpienia!

 

Zobacz pozostałe wystąpienia, które odbyły się w ramach tego seminarium!

Vladimir Alekseichenko – Wykorzystanie sztucznej inteligencji i algorytmów w projektach edukacyjnych

Kaśka Żbikowska – Zacznij zarabiać na swojej pasji! Czyli jak zacząć tworzyć swój własny produkt cyfrowy